Rama Aluminiowa do Napinania Tkanin ŚCIENNA 50x50cm na Profilu 20mm

8.1

Nowy produkt

System ramowy do napinania tkanin materiałów tekstylnych.

 • Dostępne inne rozmiary ram po uzgodnieniu mailowym lub telefonicznym
 • Zestaw zawiera: przycięte profile aluminiowe, 4 kątowniki, klucz imbusowy
 • System nie zawiera materiału
 • Rama montowana bezpośrednio do ściany

Więcej szczegółów

49 Przedmioty

79,94 zł netto za
98,33 zł brutto
Darmowa przesyłka
od 500 zł netto

Waga: 1.8 kg

Informacje techniczne

Wagaok. 1,52 kg
MontażPrzeznaczony do samodzielnego montażu.
Sposób mocowania grafikipoprzez wsunięcie krawędzi materiału obszytej taśmą silikonową w specjalną szczelinę w ramie
Wymiary50 cm x 50 cm x 2 cm
Zawartość zestawudocięte profile aluminiowe, 4 kątowniki, klucz imbusowy
MateriałAnodowane aluminium

Opis

Rama Aluminiowa Ścienna wykonana jest z aluminiowego anodowanego profilu o głębokości 20mm. Poszczególne elementy ramy łączy się ze sobą przy użyciu kątowników, a następnie całą konstrukcje montuje się bezpośrednio do ściany (za pomocą wkrętów lub kołków rozporowych). Dopiero, gdy rama aluminiowa jest zamontowana do ściany, należy założyć grafikę poprzez wsunięcie krawędzi tkaniny obszytej taśmą silikonową (14 x 3 mm) w specjalną szczelinę znajdującą się w ramie. Taśma silikonowa jest dostępna w naszym sklepie jako element dodatkowy. Rama aluminiowa do napinania tkanin Wall nadaje się do użytku na różnych powierzchniach ścian. Zestaw zawiera przygotowanie do montażu profile aluminiowe, 4 kątowniki oraz klucz imbusowy. Istnieje możliwość zamówienia ramy o dowolnych wymiarach po wcześniejszym kontakcie mailowym lub telefonicznym.

Linki społecznościowe

Polecamy produkty

RAMY ALUMINIOWE DO TEKSTYLIÓW

Ramy aluminiowe stanowią doskonały system napinający do wydruków na tekstyliach. Sprawdzają się jako konstrukcje do ekspozycji wielkoformatowych grafik reklamowych i dekoracyjnych wydrukowanych na materiałach tekstylnych obszytych silikonową taśmą. Mogą być też dobrą alternatywą dla fototapet – grafikę przymocowaną do specjalnej ramy aluminiowej można w bardzo łatwy sposób wymienić w przeciwieństwie do zmiany fototapety.

Ramy wykonane są z profili aluminiowych anodowanych o dowolnych wymiarach. Anodowanie aluminium powoduje, że konstrukcja jest twardsza, bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i korozję niż konstrukcja wykonana w surowego aluminium. Dodatkowo anodowana powierzchnia profili nie zatrzymuje brudu, ma trwałą barwę i połysk oraz jest przyjemniejsza w dotyku.

ROZMIARY RAM ALUMINIOWYCH

Poza zdefiniowanymi rozmiarami ram aluminiowych dostępnych w naszym sklepie mogą Państwo zakupić ramę o dowolnych wymiarach. W takim przypadku należy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. W przypadku boków ram dłuższych niż 2,5 m, składają się one z większej ilości elementów – będzie trzeba połączyć ze sobą minimum 2 profile za pomocą specjalnych łączników – miejsca łączenia są prawie niewidoczne. Przy wymiarach ram powyżej 2 m zaleca się zastosowanie dodatkowego profilu stabilizującego wzmacniającego konstrukcję.

MONTAŻ RAM ALUMINIOWYCH I INSTALACJA GRAFIKI

Oferowane przez nas ramy są dostarczane do Państwa w postaci odpowiednio przyciętych profili aluminiowych wraz z niezbędnymi elementami dodatkowymi tj. kątowniki, w przypadku dużych rozmiarów łączniki i profil stabilizujący. Połączenie profili nie wymaga dodatkowej obróbki mechanicznej. Montaż całej konstrukcji jest bardzo prosty, polega na skręceniu profili aluminiowych za pomocą dołączonych do zestawu śrub i kluczy imbusowych poprzez użycie aluminiowych kątowników. W przypadku większych rozmiarów ram konieczne jest zastosowanie również aluminiowych łączników w celu połączenia ze sobą profili w linii prostej. Materiał tekstylny, na którym wydrukowana zostanie grafika powinien zostać obszyty taśmą silikonową. Tak przygotowana grafika może być w bardzo łatwy sposób zamieszczona w ramie poprzez wciśnięcie brzegu tkaniny wraz z silikonem w przeznaczoną do tego szczelinę w profilu. Takie rozwiązanie umożliwia również szybką wymianę materiału z grafiką, co jest ogromną zaletą, jaką niosą za sobą ramy aluminiowe do tekstyliów. System można wielokrotnie montować i demontować w nowym miejscu.

Uwaga! Montując ramę należy zwrócić uwagę, aby ostatni bok montować z wcześniej przykręconymi kątownikami – wówczas w łatwy sposób wsuwa się wystające części kątowników w prowadnice znajdujące się w profilach już zmontowanej części ramy i tym samym „zamyka” konstrukcję.

ZASTOSOWANIE RAM ALUMINIOWYCH Z GRAFIKĄ NA TEKSTYLIACH

Systemy ram aluminiowych służą do napinania na nich grafiki naniesionej na materiał tekstylny. Idealnie nadają się do aranżacji przestrzeni sklepowych, wystawienniczych czy też biurowych. Ramy aluminiowe z grafiką na materiale tekstylnym mogą stanowić doskonałą alternatywę dla fototapet z tą przewagą, że można w dowolnym momencie zmienić ich położenie lub co ważniejsze grafikę. Dostępnych jest wiele rodzajów ram aluminiowych przeznaczonych do napinania na nich materiałów tekstylnych, które różnią się od siebie przede wszystkim głębokością zastosowanego profilu. Profile o najmniejszej głębokości stosowane są do ram montowanych bezpośrednio do ściany – w naszej ofercie są to ramy aluminiowe wykonane z profilu 20 mm. Ramy z profili aluminiowych 26 mm są bardziej stabilne dlatego nie wymagają montażu bezpośrednio do ściany – można taka ramę skręcić i zawiesić na ścianie (jak obrazek). Ramy wykonane z głębszych profili, tj. 49 mm mogą być eksponowane jako ramy wolnostojące z grafiką po obu stronach (dwa osobne materiały po obu stronach ramy). Istniejące rozwiązania z zastosowaniem jeszcze głębszych profili aluminiowych umożliwiają podświetlenie grafiki od wewnątrz ramy.

Grade 
2018-01-30

fajne rozwiązanie

Zamówiłem na próbę z ciekawości i jestem bardzo zadowolony, ciekawy sposób na dekorację wnętrza sklepu. A sama rama solidnie wykonana

  Write your review!

  Write a review
  Rama Aluminiowa do Napinania Tkanin ŚCIENNA 50x50cm na Profilu 20mm

  Rama Aluminiowa do Napinania Tkanin ŚCIENNA 50x50cm na Profilu 20mm

  System ramowy do napinania tkanin materiałów tekstylnych.

  • Dostępne inne rozmiary ram po uzgodnieniu mailowym lub telefonicznym
  • Zestaw zawiera: przycięte profile aluminiowe, 4 kątowniki, klucz imbusowy
  • System nie zawiera materiału
  • Rama montowana bezpośrednio do ściany

  TRANSPORT GRATIS
  OD 500 ZŁ

  SZYBKIE I SPRAWNE
  ZAKUPY

  ATRAKCYJNE
  CENY

  PEŁNE
  MAGAZYNY

  PROFESJONALNA
  OBSŁUGA

  EKSPRESOWA
  DOSTAWA